Dva puta branio titulu Španjolska nose svoj novi dizajn nogometni dresovi reprezentacije 2016. počela pripreme za Europsko prvenstvo sa 1-1 neriješeno protiv Italije u prijateljskoj u četvrtak. Igra je sinoć bio privlači tisuće navijača zapjeva u Stadio Friuli navijati za svoj tim za podršku.

Zamjenski Lorenzo Insigne otkaz Italija pred u 68. minuti, klizna zadovoljiti Emanuele Giaccherini križ. To je bio prvi cilj Španjolska je priznao u gotovo 700 minuta.

Talijanska vodstvo je trajalo samo dvije minute prije Aritz Aduriz u novim dres Španjolska izravnati sa svojom prvom međunarodnom cilj, dodirom na skok nakon Gianluigi Buffon parirao glavom od Álvaro Morata, koji se pojavio da se u zaleđu. Španjolska vratar David de Gea skinuo nekoliko sprema, uključujući i dva uskratiti Insigne

Italija je bila opasnija strana i Spain-- koji tuku Azzurri 4-0 u Euro 2012 finale uspješno obraniti svoj naslov - nisu imali udarac na gol u prvom poluvremenu. "Italija je napravio više šanse od nas, ali smo učinili dobre stvari", rekao je Španjolska trener Vicente Del Bosque. "Nedostajalo smo posjed lopte. Trebali smo riskirali više. Nadam se da ćemo biti u boljem stanju u eurima."